Novice


V nedeljo smo zaključili tekmovanje IRO Team competition. V okolici Kranja in v Vodicah so morale ekipe, ki jih sestavljajo trije vodniki in trije psi, svoje znanje prikazati na številnih preizkušnjah. V petek je bilo na vrsti najprej nudenje prve pomoči. V soboto in nedeljo pa so imeli 3 iskanja pogrešanih izpod ruševin, 1 iskanje pogrešanih v naravi, ter dolg orientacijski pohod. Med pohodom so morali najti tudi točko, kjer so prikazali svoje znanje iz prve veterinarske pomoči.

Sodelovalo je 14 ekip iz Slovenije, Italije, Hrvaške, Češke, Nizozemske in Avstrije. Vaje sta se udeležili tudi dve naši ekipi, ki sta pokazali veliko odličnega znanja, saj sta osvojili prvo in drugo mesto. Čestitke vsem udeležencem.

Hkrati bi se zahvalili vsem, ki ste na kakršenkoli način pomagali pri izvedbi tega tekmovanja. Še posebej hvala tudi sodnikom za nepristransko in strokovno sojenje.

foto: Miro Hrkalovic